Szkoła Podstawowa im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej

 


 

 

Rok szkolny 2013/2014

    Z okazji zakończenia roku szkolnego 2013/2014 wszystkim nauczycielom, pracownikom oraz rodzicom składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzę, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

    Uczniom życzę bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących „podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień  oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

dyrektor Małgorzata Koperek

 

 

 

 

 

 Dni Ksawerowa

 

  

 

    14 czerwca 20014 roku na boisku przy Gimnazjum w Ksawerowie odbyły się Dni Ksawerowa. Podczas imprezy występowały dzieci
 z gminnych przedszkoli oraz ze Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej i Ksawerowa. Były pokazy taneczne i wokalne. Rozgrywany był również turniej rodzinny piłki nożnej, który wygrała drużyna Kasznickich. Wiele atrakcji umiliło dzień mieszkańcom Ksawerowa. Dzieci mogły wspiąć się na dmuchaną ściankę wspinaczkową, pomalować sobie twarze, pobiegać w dmuchanych kulach, pojeździć konno, zobaczyć zbroje rycerskie i obejrzeć świetne występy artystyczne. Zabawa była udana, mimo że podczas festynu, aż dwa razy zaskoczył nas ulewny deszcz i grad.

 

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
XI edycja konkursu "Nasze dziedzictwo, czyli swoje chwalimy..."
 
 
 
 
 
 
 

 Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym łódzkim konkursie  „Nasze dziedzictwo, czyli swoje chwalimy…”. Zadaniem było wykonanie prezentacji multimedialnej pt. „Siedem cudów Polski”.  Dwie uczennice z klasy VI zajęły I i II miejsce pozostawiając w tyle łódzkie szkoły. I miejsce zajęła Patrycja Jan, a II miejsce Natalia Pawęda. Do konkursu przygotowywała je pani Marzanna Ludziejewska.
 Konkurs był zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 35 im Mariana Piechala w Łodzi przy współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
 

 

 

 

 X EDYCJA KONKURSU „MALOWANIE NA EKRANIE”

 

 7   czerwca podczas pikniku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim wręczono nagrody młodym artystom, utalentowanym w dziedzinie grafiki komputerowej, czyli laureatom Wojewódzkiego Konkursu "Malowanie na ekranie". Konkurs współorganizowany jest przez SP nr 4
 w Aleksandrowie Łódzkim we współpracy z WODN w Łodzi. Poziom konkursu był bardzo wysoki.

 

28 maja w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi rozstrzygnięto konkurs informatyczny „Malowanie na ekranie - Krajobrazy Polski”. W X edycji konkursu zadaniem uczniów klas II- VI było wykonanie pracy przedstawiającej wybrany krajobraz Polski dowolną techniką grafiki komputerowej. Uczniowie z naszej szkoły brali w nim udział. Oto wyniki:

 

Aleksandra Rydz z klasy III zajęła I miejsce,

 

 Aleksandra Kurasik z klasy V i Karolina Ciebiada z klasy VI zajęły II miejsce.  

 

Do konkursu przygotowywała pani Marzanna Ludziejewska.

 

Gratulujemy!

 

               

 

  Zaśpiewali Dla Mamy i Taty!

 

  30 czerwca 2014r. W naszej szkole odbył się koncert z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Dzieci z grupy przedszkolnej „Biedronki” oraz uczniowie klasy I „b” zaprezentowali starannie przygotowany program artystyczny. Dołożyli wszelkich starań, by rodzice poczuli się w ten wieczór wyjątkowo. Dzieci przygotowały dla rodziców także upominki w postaci własnoręcznie wykonanych obrazków.

 

  Dodatkowo imprezę uświetnił występ szkolnego zespołu fletowego oraz szkolnego chóru pod przewodnictwem Pani Anity Ceglarek.

 

  W imieniu dzieci oraz wychowawców składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim wspaniałym gościom, którzy towarzyszyli nam w tym wyjątkowym dniu.

 

 A.Nowak
 D.Sobańska

 

        

 

 

 

  

 

Miss i Mister Szkoły2014

 

  Jak co roku, w naszej szkole odbyły się wybory Miss i Mister Szkoły. Kandydatki i kandydaci do tytułu zostali wyłonieni w drodze eliminacji w poszczególnych klasach. Dzieci startowały w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV - VI. Więcej...

 

  

 

 Mistrzowie czytania

 

    Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w kwietniu odbył się w Bibliotece szkolnej Konkurs Pięknego Czytania. Wybrani w klasowych eliminacjach uczniowie z klas I-VI zmierzyli się z nie najłatwiejszymi utworami Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”oraz „Przygody detektywa Pozytywki”. Mieli pięć minut na zapoznanie się z wylosowanym fragmentem, a następnie czytali go najpiękniej jak umieli. Komisja konkursowa, w składzie M. Koperek i S. Krieger, miała nie lada kłopot z oceną, ponieważ szczególnie wyrównany poziom prezentowała grupa młodsza.

 

    Szkolnymi Mistrzami Pięknego Czytania w trzeciej edycji konkursu zostali:  

 

 Mateusz Molenda, Julia Rybarczyk, Jakub Beze (pierwszoklasiści), Jakub Jagusiak
 i Dominika Lisowska (kl. II) oraz Kinga Pietrasiak (kl. III) i  Kacper Idczak (kl. VI).
 

 

 Zwycięzcom gratulujemy!

 

 S.Krieger

 

  "Motylki" w bibliotece

 

    W Dniu Bibliotekarza, 8 maja, w Bibliotece szkolnej niespodziewanie pojawiły się
 z życzeniami przedszkolaki z grupy „Motylków”. Była to ich pierwsza wizyta w tym miejscu, ale doskonale wiedziały, co „robi się” w bibliotece: czyta i wypożycza książki. Pamiętały też, że koniecznie trzeba je oddać. Wspólnie przeczytaliśmy baśń „Czerwony Kapturek”, dzieci przeglądały kolorowe książeczki i czasopisma, a na zakończenie otrzymały pamiątkowe zakładki.
 

 

 

 

 S.Krieger

 

  Wielkanoc w szkole

 

      Dnia 16 kwietnia odbyła się w szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych. Zaproszeni zostali znakomici goście: proboszcz parafii ks. Grzegorz Adamek, wójt gminy Ksawerów Adam Topolski, pracownik Urzędu Gminy Mariola Kusiak, radna Anna Szcześniak-Rydz, rodzice, dziadkowie naszych uczniów, pracownicy szkoły z dyrekcją na czele oraz cała społeczność uczniowska wraz z przedszkolakami i ich wychowawczyniami. Najpierw zaprezentowali się najmłodsi z grupy 3-4 latków, czyli „Motylki” oraz 4-5 latki „Biedronki”.  Więcej...

 

 

 

 I nagroda i wyróżnienie w wojewódzkim konkursie

 

  

 

  Uczennice naszej szkoły, Sara Nastarowicz oraz Karolina Ciebiada Paulina Ciekańska, wzięły udział w wojewódzkim etapie konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”. I odniosły kolejny sukces! Sara Nastarowicz otrzymała wyróżnienie, a Karolina Ciebiada i Paulina Ciekańska otrzymały I nagrodę. Przypominamy, że uczennice zwyciężyły w etapie powiatowym tego konkursu.

 

  O baśniach polskich wiedzą wiele!  

 

  11 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbył się Regionalny Konkurs Polonistyczny „Baśnie i legendy polskie”. Wzięło w nim udział 33 uczniów ze szkół podstawowych w Petrykozach, Guzewie, Ksawerowie, Pawlikowicach oraz pabianickiej „trzynastki” i Woli Zaradzyńskiej.  Więcej...

 

  

 

  

 

  II miejsce   drużyny ornitologów

 

            3 kwietnia 2014r.  drużyna z naszej szkoły w składzie:  Aleksandra Gilewska, Aleksandra Kurasik i Łukasz Hurt wzięła udział w Powiatowym Konkursie Ornitologicznym pt. „Ptaki Pabianic i okolic”, organizowanym przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej MOK i Muzeum Miasta Pabianic. Więcej...
  

 

  Młodzi znawcy Starożytności

 

 27 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się Regionalny Konkurs Humanistyczny „Starożytna Grecja i Rzym”. Wzięło w nim udział 33 uczniów ze szkół podstawowych w Petrykozach, Guzewie, Ksawerowie, Pawlikowicach oraz pabianickiej „trzynastki” i Woli Zaradzyńskiej.  Więcej...

 

  

 

  Dziewczęta ze Szkoły w Woli Zaradzyńskiej najlepszymi piłkarkami w powiecie pabianickim

 

  Z przyjemnością informujemy, że w dniu 15 marca 2014r. drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła I miejsce w XVI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ W POWIECIE PABIANICKIM. Drużynę do meczu przygotował pan Paweł Kasznicki.

 

   

 

  

 

 Konsultacje

 

 W czwartek 27.03.2014 r. odbędą sie konsultacje rodziców z nauczycielami. Serdecznie zapraszamy!

 

 Aktywni dla klimatu dziękują

 

 We wtorek 18.03.2014 r. uczniowie z koła ekologicznego  ze Szkoły Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej zorganizowali podsumowanie akcji społecznej, przeprowadzonej przez uczestników konkursu "Aktywni dla klimatu". W poniedziałek i wtorek mieszkańcy gminy mogli składować zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.  W sumie zebraliśmy ponad 1000 kg elektrośmieci.

 

 Uczniowie z koła ekologicznego dziękują wszystkim "sojusznikom" działań na rzecz ochrony klimatu: księdzu proboszczowi Grzegorzowi Adamkowi, pracownikom Urzędu Gminy, pani dyrektor Małgorzacie Koperek, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, osobom, które rozpowszechniły naszą akcję, rodzicom, uczniom i wszystkim sympatykom akcji, mieszkańcom gminy, którzy znaleźli czas na udział w akcji elektroodpadów.
  

 

 Turniej Wiedzy Pożarniczej

 

 12 marca w Zespole Szkół w Dobroniu odbył się Finał Powiatowego Turnieju Wiedzy PożarniczejMłodzież Zapobiega Pożarom”. W finale brali udział uczniowie naszej szkoły, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych godnie reprezentując Gminę Ksawerów. A byli to:

 
     
  •  

    Martyna Bandzierz

  •  

    Paulina Ciekańska

  •  

    Krystian Szreiter

  •  

    Marcin De

 

 Pytania testowe jak zwykle były bardzo trudne, ale Maciej Demrych zakwalifikował się do finałowej piątki i zaciętej walce opartej na wiedzy zajął nagrodzone 4 miejsce. Wszyscy uczestnicy turnieju zjedli dobry obiad, otrzymali drobne prezenty i pamiątkowe dyplomy.

 

 Dzieci do turnieju przygotowała pani Grażyna Siara opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 
 
 

 

 

  Żeby nam sie dobrze żyło , żeby w świecie czysto było, przynoście elektrośmieci
 czy dorośli czy też dzieci!

 

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej  proszą o przynoszenie niżej wymienionych zużytych sprzętów, które pozwolą nam zdobyć punkty w konkursie “Aktywni dla klimatu”. Ostatni etap polega na zorganizowaniu zbiórki elektrośmieci, który przeprowadzimy w wymienionych terminach.

 

  dnia 17.03.2014 r. w godz. 8.00- 15.00 i 18.03.2014 r. do godz. 10.00

 

  Zbiórka będzie prowadzona na terenie szkoły przy wyjściu na boisko szkolne, obok szatni.

 

  Zbieramy następujące rzeczy:

 

 1.      Wielkogabarytowe urządzenia AGD: pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, grzejniki elektryczne oraz klimatyzatory i wentylatory

 

 2.      Małogabarytowe urządzenia AGD: odkurzacze, maszyny dziewiarskie, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, noże elektryczne, suszarki, depilatory, golarki, zegarki oraz wagi

 

 3.       Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: komputery, drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, terminale, aparaty telefoniczne - tradycyjne i komórkowe

 

 4.      Sprzęt RTV: radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, sprzęty hi-fi, wzmacniacze i instrumenty muzyczne

 

 5.       Sprzęt oświetleniowy: świetlówki, żarówki energooszczędne, lampy wyładowcze oraz żyrandole

 

 6.      Narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, piły, maszyny do szycia , narzędzia do obróbki drewna
 i metalu, narzędzia do nitowania, skręcania, spawania, lutowania, rozpylania oraz kosiarki

 

 7.      Elektryczne i elektroniczne zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy: kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video, kieszonkowe gierki, komputerowo sterowane urządzenia do ćwiczeń sportowych,

 

 8.      Przyrządy do kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, urządzenia pomiarowe i panele kontrolne

 

  

 

 Ostatki w naszej szkole

 

 4 marca br. w naszej szkole odbyły się ostatki. Niektórzy z uczniów przebrali się w naprawdę fantastyczne stroje – smerfetki, śpiochów, kowbojów, a nawet ninja. Nagrodą za przebranie był dzień bez pytania. Cała szkoła świetnie się bawiła i na pewno nie może doczekać się następnych ostatków.

 

  Na sali gimnastycznej uczniowie tanecznymi korowodami zakończyli czas karnawału. Na finał zabawy „przebierańców” czekała niespodzianka przygotowana przez SU - coś słodkiego w podziękowaniu za kultywowanie tradycji.

 

 Turnieju Jednego Wiersza :Życie w poezję zaklęte”

 

 Ola Kurasik i Karolina Ciebiada wzięły udział w Turnieju Jednego Wiersza : "Życie w poezję zaklęte” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI, gimnazjaliści i uczniowie szkół  średnich. W najmłodszej kategorii rywalizowało jedenaście młodych poetek z Powiatu Pabianickiego. Dziewczynki przedstawiły swoje wiersze przed widzami i komisją: Ola pełen emocji wiersz pt. „Zakupy”, a Karolina – utrzymany w poważnym tonie „W życiu każdego człowieka…”. Do konkursu przygotowała je p. Sylwia Krieger.  

 

 Turniej, który odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Pabianickiego p. K.Habury, uświetnili swoimi występami uczniowie ZS nr 2.  części turnieju  widzami złożonym  

 

  Zakupy

 

 Pewnego dnia nasza mama na zakupy poszła sama:

 

 - Co mam kupić cioci Eli ?

 

 - Jaki koszt tych dwóch pościeli ?

 

 Coś zginęło naszej mamie, płacz i krzyki, szamotanie!

 

 Zobaczyła coś tam w środku i w telefon krzyczy ,, kotku ?!"

 

 - To za dużo. To za mało.

 

 - Czy to w pralce prać się miało?!

 

 - Jakie śliczne, choć za drogie , może potem kupię sobie...

 

 - Chyba torby zapomniałam!

 

 - Co ja jeszcze kupić miałam?

 

 - O! Sukienka! Jaka ładna! Ale w talii jest niezgrabna...

 

 I telefon znowu dzwoni.

 

 Ciągle spieszy się i pędzi, jak by ktoś ją ciągle gonił.

 

 - Nie, do pracy wejść też muszę…

 

 - Najpierw do butiku ruszę!

 

 Gdy do domu już wróciła, kiedy paczki otworzyła,

 

 Wtedy wreszcie zobaczyła, że swe torby pomyliła,

 

 A gdzieś w pracy zamiast paczek, była bluzka z stado kaczek.

 

                                                                                  Ola Kurasik

 

  Wystawa naszych prac

 

 Pamiętacie z pewnością październikowy konkurs na logo naszej szkolnej Biblioteki. Po wystawie w szkole wasze prace można podziwiać na wystawie w Filii dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach. Pięknie oprawione prace wiszą na ścianie obok wejścia i trudno je przeoczyć J. Wraz z kierownik biblioteki p. Haliną Grochowalską zapraszamy do podziwiania twórczości Uczniów i Rodziców. Wystawa będzie trwać do końca marca. 

 

                                                                                                              Bibliotekarka Sylwia Krieger

 

  

 

   Sześciolatkom szkoła niestraszna

 

 20.02.2014r. przedszkolaki z grupy Biedronek  odwiedziły na zajęciach w szkole, klasę I „b”. Część dzieci z tej grupy w przyszłym roku szkolnym przekroczy próg szkoły jako sześciolatki w pierwszej klasie. Ważne jest, by dzieci nabrały pewności, że szkoła będzie im przyjazna. W związku z tym zaistniała potrzeba jeszcze większej współpracy przedszkola ze szkołą. Stąd właśnie narodził się pomysł na zajęcia otwarte w klasie I „b”.

 

 Podczas zajęć dzieci mogły przyjrzeć się, jak wygląda klasa szkolna, jej wyposażenie oraz wszystkie pomoce dydaktyczne, których używają pierwszoklasiści podczas nauki w szkole. Przedszkolaki miały okazję obserwować prowadzone przez wychowawczynię zajęcia, a także zadać pierwszakom intrygujące pytania. Pierwszoklasiści chętnie pokazywali przedszkolakom, jak pracuje się w zeszytach ćwiczeń i zapraszali do siedzenia w swoich ławkach. Uczniowie pierwszej klasy zaprosili przedszkolaków do wspólnej pracy w zakresie edukacji plastycznej. Efektem tego były ciekawe prace plastyczne pod hasłem „Kreatywny kleksik”. Przedszkolaki pożegnały się z pierwszą klasą z wielkimi uśmiechami na twarzach, a na pamiątkę wszyscy otrzymali kolorowe naklejki. Dla obu grup te zajęcia otwarte były ciekawym i niezapomnianym wydarzeniem.

 

 Wychowawczynie oraz pomoc nauczyciela

 

  A.Nowak, D.Sobańska, M. Nastarowicz

 
 
 

  

 

  Walentynkowa działalność szkolnego koła PCK 

 

 W miesiącu lutym przeprowadziliśmy z dużym powodzeniem akcję "Walentynkowa kartka". Kartki wykonane własnoręcznie przez niezwykle zaangażowanych małych działaczy społecznych były rozprowadzane dużo wcześniej, ale największym powodzeniem cieszyły się oczywiście w dzień Walentynek. Dochód ze sprzedaży kartek będzie przeznaczony na wykupienie obiadów dla dzieci. Najaktywniejsi i wyróżniający się działacze to: Kinga Pietrasiak, Amelia Kołodziej, Nadia Pomykała, Martyna Gruszczyńska, Nikola Mudzo, Martyna Bandzierz, Klaudia Nowak, Paulina Ciekańska, Dominika Muszyńska, Martyna Grabarczyk,

 

 CECHY działających w szkolnym kole PCK to przede wszystkim:

 

  

 

 §        dużo optymizmu i chęć do działania  

 

 §        motywacja do niesienia pomocy potrzebującym

 

 §       umiejętność wygospodarowania wolnej chwili

 

 §       odwaga, empatia i otwartość

 

 §       odpowiedzialność, wrażliwość, systematyczność

 

 §       kultura osobista 

 

                                                                                      G. Siara

 

  

 

  

 

 Zilustruj wiersz patrona!

 

 

 

    W styczniu, z okazji Święta Patrona Szkoły w Bibliotece został ogłoszony Konkurs plastyczny   Bohaterowie twórczości I. Sikiryckiego”. Zadaniem uczniów było przygotowanie ilustracji do wybranego wiersza, fraszki lub książki naszego patrona. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych i przemyślanych prac, więc jury miało twardy orzech do zgryzienia. A oto wyniki:  

 

 

 

I m. – Maja Fijałkowska (kl. I „a”) i Dominika Lisowska (kl. II).

 

II m. – Magdalena Nadolska (kl. II) i Aleksandra Rydz (kl. III).

 

III m. – Julia Rybarczyk (kl. I „a”) i Patryk Kowalski (kl. I „b”).  

 

Wyróżnienie: Weronika Jachuła  (kl. I „a”).

 

 

 

Konkurs zorganizowały p. Małgorzata Koperek i Sylwia Krieger – nauczycielki-bibliotekarki.

 

 

 

 O patronie- dla innych!

 

 

 

 Z okazji Dnia Patrona nauczycielka informatyki pani Marzanna Ludziejewska ogłosiła konkurs na prezentację multimedialną pod hasłem „Igor Sikirycki – patron naszej szkoły”.

 

  

 

     Celem konkursu była promocja sylwetki patrona w szkole i środowisku, rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji zawartych w różnych źródłach oraz wykorzystania multimediów. Uczniowie klas starszych mieli możliwość wykazania się umiejętnością tworzenia prezentacji dotyczącej biografii Igora Sikiryckiego oraz jego twórczości (wierszy, bajek, fraszek, opowiadań, powieści i tłumaczeń). Pokaz miał trwać  maksymalnie 20 minut, slajdy powinny zawierać tekst oraz grafiki, a także wykaz  źródeł informacji i nazwisko autora.

 

  

 

     Jury w składzie M. Ludziejewska i S.Krieger oceniało prace według następujących kryteriów: zgodność z tematem konkursu, poprawność merytoryczna, wartości artystyczne i estetyka
 oraz oryginalność pracy.

 

 

 

 I m.  - Patrycja Jan

 

  II m. - Natalia Pawęda

 

  III m. – Karolina Ciebiada

 

  

 

  

 

     Nagrodzone prezentacje zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły, by promować życie i twórczość naszego patrona.

 

     Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie.  

 

   

 

  

 

   Walentynkowy koncert dla Babci i Dziadka

 

 14 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyła się impreza pod hasłem „Walentynki dla Babci i Dziadka”.  Podczas tego szczególnego wydarzenia dzieci z grup przedszkolnych „Misie” i „Biedronki” oraz uczniowie klas I „b” i II zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, tak jak najlepiej potrafią. Wszystko po to, by przypomnieć Babciom i Dziadkom jak wiele dla nich znaczą. To właśnie dzień św. Walentego stał się ku temu doskonałą okazją. W przygotowaniu pokazu artystycznego pomagały wychowawczynie klas, a o wprowadzającą w walentynkowa atmosferę dekorację zadbała p. Justyna Maślankiewicz-Górna.

 

 Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia, szczerze dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.

 

 Wychowawczynie:   A.Nowak, E.Stachelska, G.Siara, D.Sobańska

 

  

 
 
 

  

 

 Aktywni dla klimatu

 

  

 

 Zakończył sie pierwszy etap konkursu "Aktywni dla klimatu", w którym brali udział uczniowie z naszej szkoły. Więcej ...

 

  

 

   Najmłodsi wyrecytowali fraszki I. Sikiryckiego

 

 W piątek 18.01.2014r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Igor Sikirycki - krótko, ale mądrze”. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III popisywali się swoimi umiejętnościami recytatorskimi. Organizatorami konkursu byli: nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej- Agnieszka Nowak i nauczyciel j. polskiego Sylwia Krieger.  Więcej...

 

  

 

 Sukces naszych uczennic

 

  Z przyjemnością informujemy, że  3 uczennice z klasy VI  naszej szkoły zajęły  dwa I miejsca  w powiatowym etapie  XXI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KRAJOZNAWCZEGO „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ”:

 

  ·        I miejsce w kategorii prac indywidualnych -  zajęła uczennica SARA NASTAROWICZ – „Moja Ojcowizna oczyma mojej babci Anieli Lipowskiej”,

 

  I miejsce za pracę multimedialną -  zajęły uczennice Karolina Ciebiada i Paulina Ciekańska –  pt: „Moja Ojcowizna. Sprawdź swoją wiedzę”.                          

 

  

 

 Zebranie z rodzicami

 

  

 

 Dnia 16 stycznia o godz. 17 odbędą się zebrania z rodzicami.

 

 Serdecznie zapraszamy!

 

  

 

 Zabawa karnawałowa

 

  

 

 Dnia 10 stycznia uczniowie bawili się podczas zabawy choinkowej zorganizowanej przez Radę Rodziców.

 
 
 

  

 

  

 

 Uwaga rodzice!

 

  

 

 2 i 3 stycznia 2014 r. zapewniona zostanie w szkole opieka świetlicowa dla uczniów.

 

 

 

 Jasełka

 

     W poniedziałek 16 grudnia 2013 roku w szkole z bożenarodzeniowym przesłaniem dla zaproszonych gości, rodziców i dziadków odbyły się szkolno – przedszkolne Jasełka. Przybyło bardzo dużo gości.  

 

 Więcej ...

 

 Film z JASEŁEK

 

  

 

 Otwarcie "naszej zielonej pracowni"

 

 12 grudnia 2013 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie ekopracowni „Zielona pracownia formą nowoczesnego nauczania przyrody i ekologii” współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Więcej...

 

 Pamiętajmy !

 

 10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

 

 Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia  w pokoju, miłości i w poczuciu bezpieczeństwa.

 

 10 grudnia obchodzimy 65 rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, w której zawarty został zbiór praw człowieka i zasady ich stosowania.  Powszechna Deklaracja Praw Człowieka uchwalona została przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 10 grudnia 1948 roku w Paryżu.

 

 Wszystkie prawa człowieka zawarte w Deklaracji dotyczą każdego bez wyjątku. Niezależnie od miejsca zamieszkania, dobrobytu, wyznania czy poglądów politycznych. Powszechna Deklaracja Praw Człowieka wciąż pozostaje najważniejszym dokumentem na świecie. Jest pierwszym powszechnym dokumentem dotyczącym niezbywalnych praw człowieka i wyznaczającym normy dla wszystkich ludzi i narodów. Zgodnie  z Deklaracją każdy człowiek ma prawo do życia, wolności, bezpieczeństwa osobistego i nauki, a także prawo wolności myśli, sumienia i wyznania; prawo wolności opinii i jej wyrażania; prawo ubiegania się o azyl i korzystania  z niego w innym kraju w razie prześladowania.

 

  Więcej informacji znajdziemy :http://amnesty.org.pl, http://www.unesco.pl

 

  

 

  III HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ w ŁODZI

 

  Z przyjemnością informujemy,  że w dniu 6 grudnia 2013r. uczniowie klasy VI naszej szkoły zajęli III miejsce w piłce nożnej chłopców, oraz I miejsce
 w rywalizacji zespołów kibicujących w III HALOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ w ŁODZI.

 

 Ponadto uczeń Jakub Idzikowski zdobył tytuł najlepszego bramkarza, a uczeń   Filip Adamus zdobył tytuł najlepszego strzelca turnieju.

 

  Mikołajkowa niespodzianka

 

     6 grudnia odwiedził naszą szkołę prawdziwy Mikołaj! W czerwonym stroju, z workiem pełnym łakoci na plecach i długą brodą zajrzał w każdy kąt szkoły. Szósta klasa spotkała go już z samego rana, przed wyjazdem na turniej piłkarski. Przedszkolaki i młodsi uczniowie zostali obdarowani cukierkami podczas przerwy obiadowej. Święty Mikołaj odwiedził także Panią Dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły.  

 

    Długo nie pozostało tajemnicą, kto zrobił wszystkim miłą niespodziankę. Dzieci szybko rozpoznały w Mikołaju księdza Przemysława.  

 

    Dziękujemy!

 

 Konkurs „Aktywni dla klimatu”

 

    Koło ekologiczne przystąpiło do konkursu „Aktywni dla klimatu”  w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu „ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT!”

 

    Konkurs "Aktywni dla klimatu" jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. "Zmieniaj nawyki - nie klimat!" mającej na celu upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych
 i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Będzie przebiegać w dwóch etapach. Jego celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych i metod przeciwdziałania tym zmianom oraz poszerzenie świadomości społecznej w dziedzinie ekologii. W ramach podjętych zadań, uczestnicy zgłębią wiedzę na temat klimatu, poznają formy ochrony klimatu, podejmą własne działania w tej dziedzinie. Ponadto nauczą się różnych form współpracy ze społecznością szkolną
 i lokalną oraz poznają zasady przeprowadzania akcji społeczno - promocyjnej zbiórki elektroodpadów w swoim regionie.
Do konkursu zgłoszonych zostało łącznie 479 szkół z całej Polski.

 

  

 

 Zebrania z rodzicami

 

 Dnia 5 grudnia o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

 

  

 

 II miejsce Aleksandry Kurasik

 

 W sobotę, 23 listopada o godz. 18 w Bałuckim Ośrodku Kultury "Na Żubardzkiej" odbył się finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego - Nowe inspiracje. Laureatką tego konkursu w kategorii wiekowej od 9-12 lat została uczennica klasy V naszej szkoły Aleksandra Kurasik. Ola zajęła w tym konkursie II miejsce. Jury dostrzegło i doceniło wiersz Oli pt: „Uśmiech mojego brata”. Serdecznie gratulujemy sukcesu i zachęcamy do pisania kolejnych wierszy.

 

  

 

 Jeden grosz znaczy niewiele,

 

  ale Góra Grosza jest największa na świecie.

 

                   Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział  w akcji "Góra Grosza". Bardzo prosimy rodziców i dzieci o wsparcie tej akcji i przynoszenie monet, które będą następnie przekazane fundacji wspomagającej dzieci w potrzebie.

 

 Celem akcji Góra Grosza

 

jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

 

Akcja "Góra Grosza" prowadzona jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł). Akcja ponadto uświadamia, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz.

 

 Będziemy zbierać monety groszowe o nominałach:

 

 1gr,  2gr,  5gr,  10gr,  20gr,  50gr

 

 Mile widziane będą również:

 

 1zł,  2zł,  5zł

 

 Korzyści z uczestnictwa szkoły w akcji:

 

 Efekt wychowawczy - uświadomienie dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej a także, że dzielenie się z innymi może dostarczyć szczęścia, radości i zadowolenia.

 

 Efekt integracyjny - możność przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia (nauczyciel - rodzic - dziecko) na rzecz dzieci potrzebujących.

 

 Efekt prestiżowy - o tej akcji wiele mówi się w mediach, dlatego szkoła staje się uczestnikami wielkiej ogólnokrajowej inicjatywy na rzecz dzieci z domów dziecka a po zakończeniu akcji przedszkole otrzymuje dyplom z podziękowaniem za uczestnictwo w akcji.

 

Patronat nad akcją po raz czternasty obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

 Współpraca ze  szkołami w ramach e-Twinning

 

  E-twinning to program edukacyjny EU – łączenie szkół za pośrednictwem mediów elektronicznych, wymiana materiałów i informacji z wybranymi szkołami.  

 

             W tym roku szkolnym nasz szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym:

 

  WEAR  THE PEACE -MAKE A T-SHIRT

 

 Współpracujemy ze szkołami z Portugalii, Bułgarii, Grecji, Rumunii, Turcji i Słowacji.  

 

 Nauczycielem prowadzącym jest Małgorzata Maślankiewicz z uczniami koła języka angielskiego z  klasy V – odpowiedzialnymi za oprawę językową i techniczną. Pani Marzanna Ludziejewska jest nauczycielem wspomagającym technicznie, a pani Elżbieta Stachelska z klasą II i we współpracy z kołem języka angielskiego przygotowuje projekty plastyczne koszulek.  

 

   Poznajemy zawody

 

   5 listopada 2013 roku uczniowie z klasy IV, V i VI uczestniczyli w  wycieczce do warsztatu garncarskiego w Bolimowie i zakładu cukierniczego w     wMilanówku.  

 

   W Bolimowie zwiedziliśmy warsztat garncarski rodziny Konopczyńskich. Rodzina ta z pokolenia na pokolenie wyrabia naczynia codziennego użytku. Materiałem służącym do produkcji jest glina. Najbardziej rozpowszechnionym w garncarstwie sposobem wykonywania naczyń okrągłych jest toczenie z wolnej ręki na kole garncarskim. Dzieci nasze uczestniczyły w warsztatach, na których zdobyły obszerną wiedzę nt. powstawania naczyń, techniki wypalania oraz praktyczną umiejętność własnoręcznego wykonania pucharów, dzbanków i świeczników. Tak wykonane przedmioty przywiozły do szkoły.

 

     Byliśmy też Fabryce  Krówek w Milanówku w małej rodzinnej firmie produkującej krówki. Uczniowie  ubrani w specjalne ochronne okrycia poznali składniki potrzebne do produkcji cukierków oraz proces ich wytwarzania. Ciekawostką jest, że krówki są krojone i zawijane ręcznie. Każda z pracownic potrafi zapakować do 80 kg tych smakołyków dziennie. Miłą niespodzianką była możliwość skosztowania przez Nasze "ŁASUCHY" świeżo wyprodukowanych krówek-ciągutek. Uczniowie mogli wykazać się wyobraźnią przy tworzeniu własnych etykiet na cukierki i własnoręcznym ich zapakowaniem. Na zakończenie wizyty w Fabryce Krówek dzieci wykonały prace plastyczne na temat: ,,Projekt obwoluty krówek”. Rysunki tak bardzo się spodobały, że zostaliśmy obdarowani paczuszkami ze smakołykami. To była bardzo słodka wycieczka. Polecamy serdecznie zwiedzanie fabryki!

 

 

 

  SUKCES NASZEJ SZKOŁY

 

             Dnia 4 listopada 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski, w którym uczestniczyły dzieci pięcioletnie z naszego przedszkola oraz dwie uczennice z klasy Ia i Ib. Tematem konkursu była poezja dziecięca o tematyce jesiennej. Jak stwierdziła przewodnicząca komisji konkursowej, poziom umiejętności recytatorskich oraz ilość uczestników, przerosły oczekiwania organizatorów. Niełatwo więc było wyłonić zwycięzców.  Tym bardziej miło powiadomić  o  ogromnym sukcesie w konkursie, jakim jest zajęcie II miejsca  przez uczennicę kl. Ia Maję Fijałkowską. Dziewczynka recytowała wiersz E. Ostrowskiej pt. „Bajka o jesiennym szalu”. Przygotowała ją pani M. Zuchora. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i drobne nagrody, co było satysfakcją oraz nagrodą za trudy pracy nad tekstem.

 

             Dzieci z grup przedszkolnych przygotowały do konkursu panie D. Sobańska i G. Siara. Uczennicę klasy Ib Julię Jantoń – pani  A. Nowak. Serdecznie gratulujemy!

 

 Dzień Papieski

 

        30 października na drugiej godzinie lekcyjnie odbył się występ przygotowany przez kl. IV i panią katechetkę, Joannę Drab. Tematem przedstawienia było wspomnienie o Jana Pawła II. Obecni byli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z klasą przedszkolną. Na przedstawienie przyszedł również ksiądz proboszcz Grzegorz Adamek.

 

       16 października1978 roku, arcybiskup krakowski Karol Wojtyła został wybrany
 na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Dlatego też ten dzień - od 2001r. jest obchodzony
 w polskim kościele jako Dzień Papieski – Dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem św. Janem Pawłem II i promocji jego nauczania.

 

  

 

 Spotkanie z leśniczym Tadeuszem Smejdą

 

  

 

 25 października odbyło się spotkanie z leśniczym, panem Tadeuszem Smejdą. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas IV- VI. Na początku spotkania pan leśniczy podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje zwierząt zamieszkujących lasy. Pan leśniczy zadawał uczniom wiele pytań, z którymi świetnie sobie radzili. Najwięcej pytań dotyczyło ekologii.
 Spotkanie było bardzo ciekawą lekcją przyrody dla uczniów.

 

   

 

  

 

  16 października o godz.12:00- bicie rekordu świata

 

  

 

   Nasz szkoła już od wielu lat bierze udział w programie „Ratujemy i uczymy ratować". Uczniowie uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.

 

  16 października 2013r. uczestniczyliśmy w biciu światowego rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.  Polegało to na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób. Rekord świata w resuscytacji został pobity. Uczniowie naszej szkoły mają w tym swój udział.

 

 W akcji bicia rekordu zorganizowanej przez WOŚP w ramach programu Ratujemy i Uczymy Ratować, wzięły udział szkoły, instytucje i osoby z całej Polski.

 

  film

 

  II MIEJSCE  - w Powiatowym  konkursie sprawności i wiedzy o bezpieczeństwie  

 

  15 października  w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana w Pabianicach odbyły się powiatowe eliminacje VIII Edycji Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II Wiktoria Kunka i Szymon Adamus.

 

 O wejście do wojewódzkiego finału, walczyło 14 drużyn szkół podstawowych powiatu pabianickiego.   Zadaniem dwuosobowych drużyn drugoklasistów było rozwiązanie testu i pokonanie na czas toru przeszkód. Nasza drużyna  wykazała się dużą  wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego oraz doskonałą sprawnością fizyczną.  Po zaciekłej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Pabianic,  II - miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Woli Zaradzyńskiej , trzecie – Szkoła Podstawowa nr 5 z Pabianic. Zwycięskim drużynom oraz wszystkim uczestnikom konkursu nagrody wręczyli Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach mł.insp. Piotr Zacharski oraz Pani Magdalena Werstak ze Starostwa Powiatowego w Pabianicach.

 

 Uczniów przygotowała do konkursu pani Elżbieta Stachelska

 

 

 

  

 

 Konsultacje z rodzicami

 

 Serdecznie zapraszamy na comiesięczne konsultacje z nauczycielami dnia 24.10.2013 r.. Konsultacje odbywają sie od godz. 16.30 do 18.00.

 

  

 

  

 

 Dzień Edukacji Narodowej

 

 14 października 2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Święto upamiętnia powołanie w 1773r. pierwszego w Europie Ministerstwa Oświaty. W 1775r. KEN rozpoczęła współpracę z Towarzystwem do Ksiąg Elementarnych, które pracowało nad programami i podręcznikami szkolnymi. Komisja całkowicie zreformowała i zreorganizowała szkolnictwo w duchu narodowym i obywatelskim, wprowadzając w szerokim zakresie nauki ścisłe i przyrodnicze oraz po raz pierwszy język polski jako język nauczania zamiast łaciny. Zajęła się też organizacją struktur szkolnictwa według prowadzonych wówczas programów nauczania, kształtowano i wychowywano światłych obywateli – patriotów. Dzień 14 października  jest obchodzony do dnia dzisiejszego jako  Dzień Edukacji Narodowej.

 
 [photogallery/photo11478/real.htm]
 

 

 

  

 

 Dietetyk w szkole

 

  

 

 3 października odbyło się spotkanie z dwoma paniami dietetyczkami, które przybliżyły nam nieco, jak zdrowo się odżywiać. Panie opowiadały o tym, jakich produktów unikać, a jakie dobrze wpłyną na nasze zdrowie. Uczniowie bardzo udzielali się w zajęciach.
 W spotkaniu brały udział kl. 1-3 oraz 4-6. Uczniowie, którzy do tej pory nie dbali o odpowiednie odżywianie, mieli czas na zastanowienie się nad tym,  co zmienić w swoim jadłospisie.

 

  

 
 
 

  

 

    XIV Memoriał Lekkoatletyczny im. Jana Szperny

 

  

 

 Dnia 25 września w Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej odbył się  XIV Memoriał Lekkoatletyczny im. Jana Szperny, w którym do zawodów przystąpiło  6 zaproszonych drużyn : Szkoła Podstawowa z Bychlewa, Ksawerowa, Pawlikowic, Piątkowiska, Petrykoz i  Woli Zaradzyńskiej. Z dużą radością powitano pomysłodawcę i inicjatora memoriału oraz trenera Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego  „SPRAWNI” pana Stanisława Dzwoniarka.  Więcej...

 

  18 września uczniowie klas: IV, V, VI uczestniczyli w wycieczce do Gniezna i Biskupina
 

                W pierwszej historycznej stolicy Polski zwiedziliśmy gnieźnieńską katedrę, w której zostało złożone ciało św. Wojciecha kanonizowanego w 999 roku.  Od pani przewodnik dowiedzieliśmy się, że już rok później do jego grobu przybył cesarz niemiecki Otton III. Wydarzenie to, nazwane w późniejszym czasie Zjazdem Gnieźnieńskim, odcisnęło trwałe skutki w kształtującym się dopiero państwie polskim. Utworzona została pierwsza na tych terenach metropolia kościelna ze stolicą w Gnieźnie, a książę Bolesław Chrobry umocnił dzięki niemu swoją pozycję na arenie międzynarodowej.
 
 Więcej...

 

 ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

 

 Jak co roku podejmujemy w Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej liczne przedsięwzięcia związane z ekologią.  Pragniemy zatem poinformować, iż rozpoczynamy zbieranie baterii, zakrętek do butelek oraz makulatury.

 

 Baterie przynosimy do pracowni nr 11. Makulaturę składujemy przy schodach bocznych na parterze. Większe ilości zgłaszamy panu konserwatorowi i dostarczamy do szkoły od strony parkingu.
 Do p. M. Ludziejewskiej należy dostarczyć kartki z informacjami co zostało dostarczone, w jakiej ilości i  które dziecko przyniosło.

 

  Zwracamy się z prośbą do rodziców i sympatyków naszej szkoły o przynoszenie tych surowców do naszej placówki.

 

  SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

  20 września  uczniowie z klas przedszkolnych i  I-VI Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej wzięli  udział, pod opieką wychowawców oraz nauczycielki przyrody
 w akcji- Sprzątanie Świata. Akcję tę poprzedziło spotkanie informacyjno- instruktażowe dotyczące segregowania odpadów naszej szkole.
        Terenem przez nas porządkowanym były okolice szkoły. Okazało się, że okolice wokół szkoły wymagają dużego nakładu pracy. Udało nam się posprzątać obszar wokół  ul. mjr Hubala i  ul. Świerkowej.  Uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem, co świadczy o ich dużej świadomości ekologicznej.
        Pracownicy Gminy Ksawerów zapewnili wszystkim biorącym udział w sprzątaniu rękawice do zbierania odpadów i worki. Przydzielone rewiry sprzątaliśmy z wielkim zaangażowaniem. Pełne lub prawie pełne worki zostały złożone w wyznaczonych miejscach do zabrania przez pracowników gminy.

 

  

 
 
 

 Próbny alarm!

 

  We wtorek, 10 września,  odbył się próbny alarm. Wszyscy uczniowie z całej szkoły byli ewakuowani. Zbiórka odbyła się na boisku szkolnym. Ewakuacja przebiegła sprawnie. Uczniowie pod opieką nauczycieli opuścili szkołę odpowiednią dla danej sali drogą ewakuacji.

 

 Zebrania z rodzicami

 

  

 

 Dnia 5 września odbędą się spotkania z rodzicami, bądź opiekunami ucznia w wychowawcami klas. Podczas zebrania rodzice zostaną zapoznani z programem wychowawczym i profilaktyki, kryteriami oceniania oraz zachowania.

 

 Serdecznie zapraszamy na godzinę 17.00!

 

 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

 

 2 września 2013 roku o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Małgorzata Koperek. Na powitanie nowego roku przybył pan wójt Adam Topolski oraz pani kierownik Monika Sroczyńska. Podczas uroczystości akty mianowania nauczycielskiego otrzymały panie: Dominika Makowska i Justyna Maślankiewicz - Górna.

 

  

 

 Rok 2012/2013

 

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego

 

  28 czerwca 2013 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013.  Po odśpiewaniu hymnu i wprowadzeniu sztandaru szkoły głos zabrała pani dyrektor szkoły Małgorzata Koperek. Gratulacje i życzenia miłych wakacji przekazała również pan wójt Gminy Ksawerów pan  Adam Topolski. Następnie uczniom z najlepszymi wynikami w nauce i wzorowym  wręczono nagrody i świadectwa. Na koniec odbyło się ślubowanie klasy VI. Po ślubowaniu uczniowie klasy VI na zakończenie szkoły pożegnali wszystkich programem artystycznym.  

 

 Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

 

 12 i 13 czerwca klasy VI, V i IV pojechały na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.     Podczas wycieczki  zobaczyliśmy najstarsze drzewo w Polsce – dąb Bartek w Zagnańsku. Następnie zwiedziliśmy Skansen Wsi Kieleckiej w Tokarni. Zajęło nam to dużo czasu. Ostatnim miejscem, które zwiedzaliśmy był rezerwat Kadzielnia, gdzie mieliśmy szansę zwiedzić niedawno otwartą niewielką jaskinię. Po zwiedzeniu pojechaliśmy do ośrodka w Sielpi . Po zakwaterowaniu poszliśmy na obiadokolację. Po zjedzeniu posiłku wyruszyliśmy na wycieczkę  po okolicy. Wieczorem były zajęcia w podgrupach klasowych. Więcej...

 

  Wspaniała wycieczka

 

 Laureaci konkursów, które odbyły się w ramach projektu „Nowoczesny Patriotyzm” w Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej i w Ksawerowie, 24 czerwca mieli niepowtarzalną okazję zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego oraz Sejmu i Senatu.   Więcej...

 

  Dziś był wyjątkowy dzień!  

 

                W dniu Święta Wolności, 4 czerwca    w Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej  miało miejsce podsumowanie projektu „Moja mała Ojczyzna w połączeniu z tym, co polskie”. Mamy 27 laureatów i 17 wyróżnionych w konkursach: wiedzy, plastycznym, poetyckim, wokalnym, rzeźbiarskim, pływackim i meczu piłki nożnej. Razem 44 dzieci. Uczniowie Ci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Rady Rodziców obydwu szkół podstawowych naszej gminy. Więcej...
  

 

 Spotkanie z panem Henrykiem Wujcem

 

 Dnia 24 maja w Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej odbyło się spotkanie uczniów obydwu szkół podstawowych z terenu Gminy Ksawerów z Doradcą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Panem Henrykiem Wujcem. Spotkanie to, odbyło się w ramach projektu „Nowoczesny patriotyzm. Więcej...

 

 „Moja mała Ojczyzna to dom mój i las…”
 – wyniki
Międzyszkolnego Konkursu Poezji „Barwy sercu bliskie, Ziemia sercu miła”

 

  

 

 Dziewiętnaście wierszy (siedem ze SP w Ksawerowie i 12 ze SP w Woli Zaradzyńskiej) wpłynęło na  Międzyszkolny Konkurs Poezji „Barwy sercu bliskie, Ziemia sercu miła” w ramach Projektu „Nowoczesny Patriotyzm” - Mała Ojczyzna w łączności z tym, co polskie. Więcej...

 

  

 

 Popisaliśmy się wiedzą o małej Ojczyźnie!
 – wyniki
Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy „Moja mała Ojczyzna”

 

 

 

Gdzie znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego? Kiedy obchodzimy Dzień flagi? Kto jest patronem podstawówki w Ksawerowie? Który z bohaterów kreskówek związany jest z Łodzią? Kogo upamiętniły pomniki w Galerii Wielkich Łodzian?  Więcej...

 

  

 

 Pasowanie na czytelnika

 

  Tak mogą zakrzyknąć uczniowie klasy I, którzy zostali pasowani na czytelników naszej szkolnej Biblioteki.

 

  A zaczęło się od… Zaproszenia do biblioteki, które wszyscy chętnie przyjęli. Pomaszerowali do biblioteki , gdzie powitały ich panie bibliotekarki. Pierwszoklasiści musieli wykazać się spostrzegawczością i odnaleźć  ukryte koperty z zadaniami, przeczytać je (co nie wszystkim przyszło łatwo) i oczywiście wykonać polecenia. Popisywali się wiedzą o zasadach wypożyczania i naszych zbiorach. Potrafili wskazać, gdzie są katalogi, gdzie półki z lekturami, a gdzie kącik patrona. Odnajdywali wylosowane książki na regałach, odgadywali  też ich tytuły. Śpiewali również piosenki do słów Juliana Tuwima.  Więcej...

 

  

 

 Międzynarodowy Dzień  Książki dla Dzieci

 

 W bibliotece szkolnej z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2 IV), zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem „Plastelinowy świat książek”.  Zadaniem uczniów było ulepienie z plasteliny ulubionego bohatera literackiego. Na bibliotecznych półkach stanęli więc: Harry Potter,  Kopciuszek, Słoń Trąbalski, Grześ z workiem piasku, Ania z Zielonego Wzgórza, Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi, Pinokio, kilku Plastusiów i Lokomotywa, która stała na stacji w wierszu Tuwima.  Więcej...

 

 PROJEKT

 

  Szkoła Podstawowa im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej wraz ze Szkołą Podstawową im. Henryka Jordana w Ksawerowie realizują projekt  Nowoczesny Patriotyzm- Mała Ojczyzna w łączności z tym, co polskie.    Więcej...

 

  

 

  MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

 

 25 kwietnia w naszej bibliotece szkolnej odbył się  Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Konkurs adresowany był do uczniów klas I - III i IV- VI.

 

              W roku Juliana Tuwima uczestnicy  konkursu w I etapie prezentowali samodzielnie wybrane  do czytania wiersze lub fragmenty wierszy właśnie tego autora. Jury w składzie: Małgorzata  Koperek i  Sylwia Krieger oceniało następujące elementy składające się na miano ”pięknego czytania” : dobór tekstu, intonacja, dykcja, płynność, dokładność oraz ogólny wyraz artystyczny.  W II etapie uczestnicy czytali wylosowany przez siebie wiersz. Laureatami konkursu   w grupie młodszej zostali: zostali:
 Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni  książkami i dyplomami potwierdzającymi nadanie im tytułu MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA.
  Więcej...

 

  

 

  Nasi uczniowie w Alfiku

 

 Szesnastu uczniów klas III-VI naszej szkoły wzięło udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik humanistyczny 2012”, którego szkolny etap odbył się 19 grudnia  ubiegłego roku. Nasi uczniowie mogli porównać swoją wiedzę i umiejętności w koleżankami i kolegami z całego kraju. W konkursie, organizowanym przez firmę edukacyjno-wydawniczą „Łowcy Talentów JERSZ”, wzięło w tym roku udział 16229 uczniów z 487 szkół podstawowych i gimnazjów (w tym 13532 ze szkół podstawowych). Szkoła Podstawowa im. I. Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej była jedną z 31 szkół w województwie łódzkim uczestniczących w konkursie. Współzawodniczyliśmy z 885 uczniami w naszym regionie.    Więcej...

 

  

 

 Talent mojego Dziadka i Babci

 

 Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, są takie jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolno - przedszkolnych. W pięknie udekorowanej sali dzieci z klasy przedszkolnej, klasy pierwszej i kółka teatralnego przedstawiły bogaty program artystyczny.  Więcej...

 

  

 

  Najciekawsza ozdoba bożonarodzeniowa

 

 20 XII 2012 r  miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu na „Najciekawszą ozdobę bożonarodzeniową”, którego inicjatorami były panie Elżbieta Stachelska i Marzanna Ludziejewska.
  Magia Świąt Bożego Narodzenia nadchodzi zwłaszcza z momentem pojawienia się przepięknych ozdób, stroików, które dodają uroku temu jakże wyjątkowemu i pięknemu okresowi w roku. Mogliśmy je podziwiać w holu głównym szkoły w ramach konkursu pt. „Najciekawsza ozdoba bożonarodzeniowa”.  Więcej...

 

 Świąteczny łańcuch

 

   Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci i dorośli zbierają się w grupki i wspólnie wykonują ozdoby choinkowe i łańcuchy na choinkę. Tak też stało się i w tym roku, w naszej szkole. Pani Marzanna Ludziejewska wraz z kołem ekologicznym zorganizowała konkurs klasowy na najdłuższy ekologiczny łańcuch choinkowy. Dzieci mogły wykonywać łańcuchy od 6 do 18 grudnia. To od ich inwencji twórczej zależało, jak będą one wyglądały, w jakich będą kolorach i formach.    Więcej...

 

 Jasełka szkolne

 

  Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku, czas cudów, niezwykłych przeżyć i cudowne święto rodzinne. Z tymi wyjątkowymi świętami związane są zwyczaje, obrzędy i bogate tradycje. Chociaż do świąt pozostało jeszcze kilka dni, to w naszej szkole już dziś poczuliśmy ich niezwykłą moc.  Więcej...

 

  Mistrz tabliczki mnożenia

 

  Dnia 13 grudnia 2012r. odbył się  szkolny konkurs matematyczny o tytuł „ Mistrza tabliczki mnożenia” dla klas IV, V, VI.  Z klasy IV udział wzięli Miłosz Marszałek, Mateusz Gruszczyński, Aleksandra Kurasik, Martyna Sacewicz, Maciej Walczak, Dawid Teśluk, Krzysztof Szczesio, Jakub Górny. Klasę V reprezentowali Krystian Szreiter, Martyna Bandzierz, Klaudia Tomaszewska, Patrycja Jan, Paulina Ciekańska, Krzysztof Korba, a klasę VI Mateusz Sabaciński oraz Dagmara Kozłowska.  Więcej...

 

 

 

 Koncert świąteczny

 

  Chór składający się z uczniów  Szkoły Podstawowej im. Igora Sikiryckiego  w Woli Zaradzyńskiej i uczniów Szkoły Podstawowej w Bychlewie zaśpiewał 14 grudnia 2012r. podczas KONCERTU ŚWIĄTECZNEGO w Pabianicach.   Więcej...

 

 Konkurs kulinarny

 

  Dnia 28 listopada 2012 r. od samego  rana w naszej szkole rozchodziły się niesamowite aromaty. To za sprawą konkursu kulinarnego na najciekawsze własnoręcznie wykonane kanapki. Zorganizowały go panie Monika Zuchora i Elżbieta Skrobiszewska.

 

  Ocenianiem ,,dzieł’’ kulinarnych zajęła się komisja w składzie : p. J. Maślankiewicz- Górna  oraz p. J. Kołodziej i p. K.Palczak z księgowości.  Więcej...

 

 Wyróżnienie dla naszej szkoły

 

  Szkoła w Woli  Zaradzyńskiej wyróżniona w Wojewódzkim Przeglądzie Przedsięwzięć związanych z obchodami Roku Janusza Korczaka w ramach projektu „By dziecko było tym kim jest – czyli o prawach dziecka”.   Więcej...

 

 BAW SIĘ RAZEM Z NAMI - EUROPEJCZYKAM

 

 6 grudnia 2012 roku uczniowie klasy VI oraz trzech uczniów z klasy V wzięli udział w II Halowym Turnieju  Piłki Nożnej  "BAW SIĘ RAZEM Z NAMI - EUROPEJCZYKAMI” zorganizowanym  przez Rudzki Klub Sportowy w Łodzi.  Turniej składał się z dwóch konkurencji: gry w piłkę nożną oraz kreatywnego kibicowania.  Celem turnieju była popularyzacja hasła: Sport uczy jak wygrywać, sport uczy jak przegrywać, sport uczy jak żyć. Więcej...

 

  Nasz Pluszowy Miś jest zawsze wyjątkowy i najukochańszy!

 

              Nasz Pluszowy Miś jest zawsze wyjątkowy i najukochańszy! O wszystkich zaletach  Pluszowego Misia przekonały nas dzieci z oddziałów 3 i 4 - latków oraz 5 i 6 - latków, które  zaprosiłyśmy w dniu  26 listopada 2012 roku do biblioteki szkolnej wraz z ich ukochanymi misiami. Dzień wcześniej przypadał Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Więcej...

 

 MUZYCZNA JESIEŃ

 

                To tytuł koncertu, który w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta odbył się
 w piątek 23 listopada o godz. 18.30. Wystąpiły w nim dzieci i młodzież z sekcji artystycznych działających w MOK-u. Swoje talenty wokalne na scenie zaprezentowały również dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej. Chór prowadzony przez panią Anitę Ceglarek  nauczycielkę muzyki w naszej szkole,  zaśpiewał jesienne piosenki wraz z chórem
  Szkoły Podstawowej w Bychlewie. Więcej...

 

 Wycieczka do Łodzi

 

 Uczniowie z klasy IV, V i VI wraz z wychowawcami pojechali 8.11.212 roku  zwiedzić zabytki i ciekawe miejsca Łodzi.  Zgodnie z powiedzeniem „Cudze chwalicie, swego nie znacie” uczniowie mieli okazję poznać piękne oblicza Łodzi.  Więcej...

 

  Turniej w Piłce Nożnej Halowej

 

 Dnia 18 października 2012r nasi piłkarze z klas I-III wzięli udział w turnieju piłki nożnej
 w Ksawerowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Więcej...

 

 Wystawa książki artystycznej

 

  

 

  Książka artystyczna? Cóż to takiego? – zapytacie. Książka służy przecież do czytania, powinna być ładnie wydana i mieć ilustracje, ale co w niej jest artystycznego?

 

 W takiej „zwyczajnej” książce najważniejsza jest treść. Okładka i ilustracje powinny być ładne, ale nie są najważniejsze i książka mogłaby istnieć bez nich. Z książkami artystycznymi jest inaczej. W nich liczy się nie tylko treść, ale także, a może przede wszystkim szata graficzna, kształt książki, technika ilustrowania i druku. Ich treść jest ściśle związana ze stroną plastyczną.  Więcej...

 

 Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klasy I

 

  Więcej...

 

 XIII Memoriał lekkoatletyczny im. Jana Szperny

 

 Dnia 27 września w naszej szkole odbył się XIII Memoriał lekkoatletyczny im. Jana Szperny, w którym do zawodów przystąpiło  6 zaproszonych drużyn : Szkoła Podstawowe z Bychlewa, Ksawerowa, Pawlikowic, Piątkowiska, Petrykóz i  Woli Zaradzyńskiej. Więcej...

 

 Sprzątanie świata

 

   "Sprzątanie świata" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy na całym świecie. Do Polski ideę „sprzątania świata” sprowadziła Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka oraz prezes Fundacji Nasza Ziemia i Fundacji „Sprzątanie Świata-Polska”.   Więcej...

 

 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

 

 3 września 2012 roku o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Małgorzata Koperek. Na powitanie nowego roku przybył pan wójt Adam Topolski oraz pani kierownik Monika Sroczyńska.

 

  

 

 Rok 2011/2012

 

  

 

 ZIELONA SZKOŁA W JAROSŁAWCU

 

 W dniach 01.06.-05.06.2012r. uczniowie   Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej z klas III, IV, V i VI  wraz  p. E. Stachelską, p. A. Kłucjarz, p. M. Ludziejewską i p. M. Maślankiewicz- Szymaniak przebywali  na „zielonej szkole” w Jarosławcu. Mieszkali w  Ośrodku Kolonijnym  „Rafa”, położonym 150 m od plaży. Do swojej dyspozycji mieli basen kryty,  plac zabaw, boisko do piłki siatkowej, plażowej i koszykówki. Więcej...

 

  

 

 WIEDZA O CZERWONYM KRZYŻU I KULTURZE ZDROWOTNEJ

 

 Jak każdego roku uczniowie klasy V przystąpili do udziału w olimpiadzie organizowanej przez Odział Rejonowy Czerwonego Krzyża w Pabianicach pt. „WIEDZA O CZERWONYM KRZYŻU I KULTURZE ZDROWOTNEJ ”. Wśród tematyki olimpiady były zagadnienia z historii Polskiego Czerwonego Krzyża, alkoholizmu, narkomanii, chorób cywilizacyjnych i zakaźnych oraz udzielania pierwszej pomocy. Po rozwiązaniu niełatwych testów do rozgrywek regionalnych dostali się: Klaudia Włodarczewska, Sandra Marciniak, Filip Kwolik, Michał Gajda i Dagmara Kozłowska. W rozgrywkach na szczeblu regionalnym, które odbyły się 7 maja bezkonkurencyjny był Filip Kwolik. Zręcznie wykorzystując swoją wiedzę zdobył I miejsce i otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową. Gratulujemy.  Więcej...

 

  

 

  Powiatowa Majówka Strażacka

 

 W niedzielę 6 maja odbyła się bardzo ważna impreza środowiskowa Powiatowa Majówka Strażacka. My, jako szkoła od lat współpracujemy ze środowiskiem, a w szczególności z OSP W Woli Zaradzyńskiej. Doceniając ich trud, serdeczność, życzliwość i uczynność, uświetniliśmy to lokalne święto poprzez prezentację widowiskowego programu artystycznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły.  Więcej...

 

  Dzień Ziemi

 

„Ziemię mamy tylko jedną, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas ...” Słowa te są inspiracją do naszych działań, które wypowiedział F. Plit.   Więcej...

 

 SZKOLNI MISTRZOWIE PIĘKNEGO CZYTANIA
 w Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej

 

              W ROKU JANUSZA KORCZAKA, pamiętamy szczególnie, że Janusz Korczak  był wyjątkowym pedagogiem, lekarzem, pisarzem, kierownikiem Domu Sierot, ale także zwolennikiem czytania dzieciom. Przypominamy częściej jego słowa, zachęcając uczniów do czytelnictwa cyt.: „…..padłem w szaleństwo, furię czytania. Świat mi znikł sprzed oczu, tylko książka istniała”.  Więcej...

 

  

 

 Klasa III odkrywa Warszawę

 

 Klasa III wraz z wychowawczynią  panią Elżbietą Stachelską i panią marzanną Ludziejewską zwiedzała Warszawę i bawiła się w Centrum Nauki Kopernik.  Więcej...

 

  Zawody w mini piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych

 

3 marca 2012 r. Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej po zajęciu I - miejsca w Powiecie  wzięła udział w Mistrzostwach Rejonu w mini piłce ręcznej dziewcząt, Na zawody te pojechaliśmy aż do Poddębic. W rozgrywkach tych udział wzięły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej, Szkoła Podstawowa z Poddębic i Szkoła Podstawowa ze Zgierza. Wiecej...

 

  Mistrzostwa Powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych

 

23 lutego 2012r. Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej wzięła udział z Mistrzostwach Powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt, Zawody odbyły się w sali Gimnazjum w Dłutowie. W zawodach tych udział wzięły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej, Szkoła Podstawowa w Mogilnie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Konstantynowie Łódzkim. Więcej...

 

  

 

 Dzień Babci i Dziadka

 

Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość ta, jest przygotowywana przez najmłodszych uczniów szkoły. Tak również było i w tym roku.  20 stycznia 2012 roku, dzieci z klasy przedszkolnej, klasy III i koła teatralnego przedstawiły piękną inscenizację dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Więcej...

 

 

 

 Jasełka w naszej szkole

 

  Więcej...

 

 Wycieczka do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim

 

 Uczniowie klasy V i III z okazji MIKOŁAJEK pojechali wraz z wychowawczyniami panią Elżbietą Stachelską i panią Marzanną Ludziejewską na wycieczkę do fabryki bombek. Tam uczniowie mieli szansę zobaczyć w jaki sposób produkuje sie te ozdoby choinkowe oraz sami wziąć udział w w ich ozdabianiu. Więcej...

 

 Konferencja prasowa z Adamem Kszczotem

 

            Dnia 7 listopada 2011 roku dwie uczennice naszej szkoły- członkinie zespołu redakcyjnego:  Patrycja Rypalska i Dominika Siedlecka pod opieką pani Marzanny Ludziejewskiej pojechały na warsztaty dziennikarskie. Impreza odbyła się w Hotelu Borowiecki w Łodzi. Największą atrakcją warsztatów była konferencja prasowa z ADAMEM KSZCZOTEM - polskim lekkoatletą specjalizującym się w biegach na dystansie 800m.   Więcej...

 

  

 

  Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

 

 24 listopada klasa czwarta, piąta i szósta wyjechały na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przed wyjazdem odbyła się zbiórka.   Więcej...

 

  Góry w naszej szkole

 

  Pani dyrektor Małgorzata Koperek zaproponowała uczniom z koła plastycznego miejsce na ścianie, które uczniowie mogliby ozdobić.

 

 Opiekun pani Justyna Maślankiewicz-Górna,  Patrycja Rypalska, Karolina Ciebiada, Julia Lewandowska, Weronika Podobińska, Patrycja Kirsz, Klaudia Włochacz i  Karolina Lasota przystąpiły do malowania ściany.  Więcej...

 

  

 

  Święto kwiatów, owoców i warzyw

 

 Nasza szkoła w tym roku obchodziła 5 października Święto kwiatów,  warzyw i owoców. Uczniowie, którzy przygotowali na wystawę  z okazji tego święta piękne kompozycje to: Aleksandra Kurasik, Martyna Sacewicz, Katarzyna Dąbkiewicz,  Damian Socha, Łukasz Hurt, Krzysztof Szczesio.  Najefektowniejszą kompozycje przygotowała Ola Kurasik.  Więcej...

 

  

 

  Zbieramy makulaturę i ratujemy lasy

 

 Szkoła przystąpiła do konkursu na zbiórkę makulatury.  Prosimy o gromadzenie makulatury w domu oraz o zawiązywanie paczek z makulaturą, gdyż ułatwi to nam jej ważenie. Makulaturę wystarczy dostarczyć podpisaną do szkoły, do boksu w szatni.  Więcej...

 

  

 

 NIE WYRZUCAJ JAK LECI PUSTYCH KARTRIDŻY I TONERÓW DO ŚMIECI”

 

 W ramach projektu zbieramy puste tonery i tusze następujących producentów: hp, samsung, lexmark, canon, brother, epson, xerox, minolta, dell. Zbieramy zamienniki tuszy i tonerów, regenerowane tusze i tonery, chińskie tusze i tonery 100% new.    Więcej...

 

 XII LEKKOATLETYCZNY MEMORIAŁ  im. Jana Szperny

 

 Dnia 20.09.2011 r. na obiekcie sportowym Gminy Ksawerów przy Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej odbył się XII Lekkoatletyczny Memoriał im. Jana Szperny.

 

 Z dużą radością powitano pomysłodawcę i inicjatora memoriału oraz trenera Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „SPRAWNI” w jednej osobie pana Stanisława Dzwoniarka, a także dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Piątkowisku i jednocześnie prezesa Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „SPRAWNI” pana Jakuba Olejnika. Więcej...

 

 Medale dla naszych nauczycieli

 

 We wtorek 20 września br. na wniosek dyrektora szkoły Szkoły Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej Małgorzaty Koperek zostały wręczone MEDALE KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ paniom: Marzannie Ludziejewskiej oraz Grażynie Siarze. Te dwa odznaczenia zostały wręczone pierwszy raz w historii Gminy Ksawerów. Więcej...

 

 SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

   Nasz szkoła, podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyła w akcji „Sprzątanie Świata”, która odbyła się 16.09.2011r. Uczniowie klas III - VI wraz z nauczycielami rozpoczęli akcje o godz. 9.00. Wyprawiliśmy się oczyszczać Las Miejski w Pabianicach. Akcję w naszej szkole zorganizowało koło ekologiczne pod opieką pani Marzanny Ludziejewskiej.  Więcej...